| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa radiez masina definitiv, adica predata la fier vechi remat, trebuie neaparat sa am toate impozitele achitate la zi la primarie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu neaparat toate impozitele ci doar impozitul pe masina.
Sigur ca functionarul de la impozite si taxe va insista si cu privire la alte impozite, dar nu esti obligat sa le platesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce masina ai si cam cat iei pe ea? sant curios.am si eu doua de dat?

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru anonim_4396):

O dacie 1310 pentru predare la remat ca fier vechi fara baterie si radiator am fost la ei si au spus ca primesc 500-600 ron pe ea cu tot cu taxa de mediu 16%

| anonim_4396 explică (pentru Chiru_Ionut_1979):

Pai eu nu am taxa de mediu platita.care e rolul ei?