| Eugeniusu a întrebat:

Cam cat ma costa manopera la un schimb de distributie pe motor 1.9 TDI intr-un service, si cam cat ar dura toata treaba?!
Ma gandesc ca si face si schimburile de filtre, ulei, pompa se apa, nu?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Intr-un service serios costa undeva la 300-400 de lei si durează o jumătate de zi. Se schimba neaparat curea si kit distributie, precum si pompa de apa, daca este pe aceeași curea. Umblând la pompa, se schimba si antigelul cu ocazia asta.
Filtre si ulei se schimba doar daca e cazul.
Nu îți recomand sa o faci la ateliere particulare, garanția este foarte importanta in acest caz.

| sierra1 a răspuns:

Eu am un meșter care nu m "dezbrac[" de banila o chestie de asta. 100 lei. }n două ore fără b=grabă, termină. Uleiul și lichidele sunt separat. Să nu uit eu am o mașină mai veche de 10 ani.