| Delocimportant a întrebat:

Cam prin ce judet sunt masinile mai ieftine? In care dintre judetele urmatoare am sanse sa gasesc o masina mai ieftina, in comparatie cu aceleasi modele, dar din alte judete: Arad, Cluj, Sibiu, Salaj, Mures, Bihor, Maramures, Bistrita?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In Mures. La Tg. Mures gasesti cam cele mai ok masini, la preturi normale.
La fel si prin judetul Salaj.
In Cluj si Maramures gasesti coji ieftine, inscrise RO, dar sparte in ultimul hal, mai ales in MM.
Si in Bistrita sunt multi samsari, care vand masini bune, la preturi decente.
Nu uita insa, ca toate sunt cosmetizate pentru vanzare, si au km dati inapoi; cand cumperi o masina cu 200. 000km, diesel, din 2001, chiar daca e impecabila, e aproape o regula sa aiba mai mult de 300. 000km reali, chiar daca nu poti afla niciodata.
Dupa prima impresie, esti atent in special la mersul motorului si linia caroseriei. Astea pot diferentia o dauna totala de o masina bine ingrijita, in targ.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Te sfatuiesc sa eviti masinile din targ si sa cumperi masini direct de la proprietari, preferabil inmatriculate post 2007.

Răspuns utilizator avertizat