| BadBoyCristy a întrebat:

Care a fost cea mai mare viteza a unei masini pe o sosea inregistrata de radar?

Răspuns Câştigător
| andreyxmen a răspuns:

380 km/h cu un koenigsegg

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Recordul a fost in 1994 cu un Ferarri Enzo de 278 km/h. Si pentru Andrey... Un Koenigsegg datorita constructie si legilor aerodinamicii nu poate prinde acea viteza nu fiindca nu ar putea motorul dar ar zbura pur si simplu, s-ar ridica dupa asfalt datorita acelei gauri de racire din botul masinii. Daca nu esti convins de ce spun citeste o carte de aerodinamica recomand,, Istoria ilustrata a aerodinamicii auto" si sa nu intelegi gresit ca te pun sa te uiti pe poze, nu am nimic cu tine dar chiar si marii ingineri inteleg mai bine fenomenul dintr-o carte cu poze decat din explicatii intortochiate!

| razwan3l a răspuns:

@FurtunaDiesel, andrey are dreptate a fost si la stiri si si la topgear viteza a fost inregistrata in america
p.s. eu tin minte ca era 388 dar mna asta nu mai conteaza

| tomyk a răspuns:

Parca 220 si ceva cu un Ferarri de'ala belea raulaughing