| Anonimuserr a întrebat:

Care ar fi rata la leasing pentru un Volkswagen Passat de 22.523, 36 Euro si un Golf de 18.870, 32 Euro masini noi evident? Si as putea sa-l cumpar far avans sau cu avans de 10000 RON?

Răspuns Câştigător
| Andutu21 a răspuns:

Nu cred ca o sa iti raspunda un operator de la reprezentanta VW pe TPU.Nu merge fara avans.Pentru 18000 euro in leasing timp de 5 ani dai ~450 euro lunar adica 2000 lei pe luna.
Succes!

| Andutu21 a răspuns (pentru Andutu21):

Era sa uit avans minim 15%

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ratele pe un leasing de 5 ani sunt undeva in jur de 450euro asa cum zicea si Andutu. Asta in conditiile unui avans minim de vreo 2000 euro

| Anonimuserr explică:

Pai si atunci de unde sunt atatea masini scumpe pe strazile Romaniei? Chiar toti au bani si isi permit sa conduca masini scumpe? Sa dea rata la leasing etc?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Merge cu avans de 10000 ron si 60 de rate lunare de 2000 ron.
Adica dai aproape 30.000 de euro si dupa 5 ani daca o vinzi face 6-7000.

| Celcareajuta a răspuns:

Are lumea bani stai liniștiti. happy rata e undeva pe la 300 de euro. Da un prieten 250 la un focus...au romanii bani de dat pe mașini... vorba aia stai in garsoniera Dar te urci in clasa laughing

| Anonimuserr explică (pentru Celcareajuta):

Semn că ne merge bine nouă românilor. De aceea sunt atâţia cu BMW, Mercedes, Audi pe străzi. Şi o să fie şi mai mulţi