| TeckTonik997 a întrebat:

Care ar fi taxa de inmatriculare pentru masina asta? Ce alte masini mai bune stiti in pretul asta 1-2000 euro? Am auzit ca ar fi bine sa te feresti de skoda si mercedea clasa A pentru ca sunt stricacioase.

http://www.bestauto.ro/......870598.htm

PS Am carnet de 2 zile, asa ca am nevoie de o masina ieftina care sa se conduca usor.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Http://static.anaf.ro/......_2014.html

aici iti calculezi singurel taxa

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu cine si ce ti-a zis despre clasa A si skoda.
Skoda e tot una cu Seat, Audi si Volkswagen, nu sunt 'stricacioase', dar nici nu le recomand. La 2000e mai ales, orice din grupul VAG, nu poate fi decat o pacoste.
Mai bine cauti un Ford Focus 1.8 diesel, sau un Opel Astra G. Alea-s masini ieftine, fiabile, dar si misto.
Peugeotul din anunt arata nasol, km aia sigur nu sunt reali, iar intretinerea nu e usoara.

| Ciprian363636 a răspuns:

I-ati un Opel Corsa C 1.2 (consuma foarte putin si trage bine)