| Antisistem11 a întrebat:

Care e cea mai usor de condus masina?

16 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Masina de tuns iarba, in rest condusul nu e pentru oricine, oricine poate detine o masina dar nu toata lumea stie sa conduca, deci nicio masina nu e usor de condus in trafic infernal si mai ales daca nu te pricepi.
Iar daca te-ai referit la gabaritul unor masini cele mai usor de condus sunt cele de mici dimensiuni cele denumite pe siteuri de profil ca facand parte din clasa "de oras", apoi sunt hatchurile si abia apoi sedanurile, mai greu de condus sunt limuzinele cele din gama LONG (gen audi A8L,BMW long etc) si SUV-urile late si de mare tonaj cum e Q7 de exemplu, de ce zic ca sunt greu de condus in linie dreapta nicio masina nu e greu de condus, ma refer pe stradutele astea din ce in ce mai inguste pline de masini parcate pe ambele benzi (stanga-dreapta), in traficul tot mai greoi etc

| darrio2007 a răspuns:

Toate sunt usor de condus atunci cand te pricepi.

| Violleta2022 a răspuns:

Cea imaginara!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oricare automata

| raMLesS a răspuns (pentru suntserios):

Ba nu, alea mai scurte sunt mai usor de condus, ca asa si limuzina poate sa fie automata, nu ii da informatii gresite ca se interpreteaza si il vezi ca vine cu Combina.

| raMLesS a răspuns:

Tesla ca se conduce singura

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mașina timpului prin amintiri.winking

| 1231242 a răspuns:

Oricare masina cu caroserie scurta, exemplu ca Matiz, te bagi mai usor si nu e greu de parcat.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru 1231242):

Matiz-ul nu are servo. Deci nu intra in categoria masinilor usor de condus.

| rapandula a răspuns:

Tesla. Nici nu trebuie sa pui mana pe volan.

| unomdeosebit a răspuns:

Bicicleta

| ejymas a răspuns:

Una cu sofer personal

| C0rnel223 a răspuns:

Este mai ușor să conduci o mașină automată decât să mergi pe bicicletă.

| 1231242 a răspuns (pentru C0rnel223):

Nu e chiar asa, cu bicicleta nu poti omora pe nimeni, dar cu masina poti.

| Rmat a răspuns:

Masinile alea de 16 ani sunt cele mai usor de condus. Sunt automate, mici, usoare, au putini cai