| anonim_4396 a întrebat:

Care esre diferenta dintre coupe si cabrio?

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Omasina ''Coupe ''are doua usi si este stil sport, Cabrio'' este un tip de masina al carui acoperis se poate deschide transformandu-se intr-o decapotabila. Deci cam astea ar fi deferentele dintre cele doua tipuri de auto.

| asko a răspuns:

Cabrio - este o masina decapotabila, topul se poate retrage facand din masina una deschisa
coupe-ul este o masia de 2 locuri, sport, inchisa
diferenta dintre cele doua este topul (plafonul) care la cabrio poate fi decapotat, la coupe nu
cred ca am repetat raspunsurile de pana acum

| uzzi92 a răspuns:

Coupe sunt masinile in doua usi, sport...
Cabrio sunt masinile decapotabile...