| Numeaata a întrebat:

Care este cc maxima pentru categoria A, voi ce ma sfatuiti pe ce motocicleta sa ma arunchappy?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actualanu prevede o CC maxima pentru categoria A, avand in vedere prevederile Anexei nr.1 la OUG 195/2002, rep. in 2006, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"d)categoria A: motociclete cu sau fără ataş şi tricicluri cu motor cu puterea de peste 15 kW;"
Parerea mea ca este bine sa incepi cu o motocicleta mai mica, de ex. una care se incadreaza la categoria A1 sau A2 si apoi, dupa ce te obisnuiesti, sa treci la cea mai mare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Categoria A iti permite sa conduci orice moto