| PringAloe a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de a prinde un numar de imatriculare?
Cu banda dublu adeziva?
Cu suport pentru numere?
Sau romaneste bagi 2 nituri? (clar de evitat)

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pe masinile persoanele eu il lipesc cu banda dubluadeziva, si pana acum nu am avut probleme sa-l pierd, sa sara la spalatorie sau asa mai departe.
Bine, o mica problema e daca il lipesti pe o zona putin curbata, atunci da, daca nu-l mulezi bine, o sa se cam dezlipeasca.
Acum, desigur, depinde mult si ce banda dubluadeziva folosesti.
Eu unul iau de la un magazin de vopsele auto, banda dubluadeziva 3M (identica cu cea care este folosita din fabrica la lipirea bandourilor pe masina) si nu am avut niciodata probleme.
Desigur, am pus si eu suficienta, pe contur, plus intre numere/litere.

Imi amintesc ca vandusem odata o masina, si ma suna clientul si ma intreaba cum sa dea numarul jos laughing

Eu cred ca e cea mai buna metoda.
Ca daca vrea cineva sa ti-l dea jos, ti-l da si cu suport foarte usor, si cu suruburi daca trage odata de el, cel mai probabil tot il scoate.
In schimb daca e cu banda dubluadeziva, trebuie sa ai degete subtiri, sau o surubelnita la indemana, nu iese asa cu una cu doua. Iese doar in format final de rulada laughing

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu suport de numere ca la orice masina

| sierra1 a răspuns:

Clar 2 șuruburi (prin placă sau suport, tot 2 îs)

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cu sarma.