| Num3Ascuns a întrebat:

Care este cea mai buna? Peugeot 107 sau Citroen C1? Sunt aceeasi masina dar e vreuna mai ieftina la piese, de >intretinut?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu cred ca sunt diferente semnificative. Nu numai ca impart aceeasi platforma, ci chiar si aceleasi uzine, iar 95% din componente sunt identice.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Peugeot sau Citroen nu sunt diferite decat la disign, platformele tehnice sunt identice, ca si Hyundai cu kia.

| ghibaflo a răspuns:

Poi amandoua sunt franceze, au aceleasi preturi dar cred ca Peugeot sunt mai fiabile, chiar si cei de la Top Gear au spus asta.

| adelynaa a răspuns:

Eu am peugeot 107
hee hee
ii usor de intretinut:d