| Cris06 a întrebat:

Care este diferenta intre un parbriz original VW si un parbriz PILKINGTON?

6 răspunsuri:
| emoboy a răspuns:

Daca nu ai stergatoare bune si nu folosesti solutie pentru a spala parbrizul risti ca cu acel PILKINGTON "sa nu mai vezi nimic" dupa cativa ani. Oricum daca ai noroc de o piatra zburdalnica iti poti lua adio si de la cel original.

| johnnny123 a răspuns:

Pilkington echipeaza cu parbrize o treime din masinile din lumea asta, fiind producatorul principal pentru Toyota, GM, Ford, Daimler, VW, Renault/Nissan, PSA Peugeot Citroen, Honda si BMW.

Deci parbrizul original VW s-ar putea sa fie oricum la origine un Pilkington.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Parbrizul original de VW costa mult mai mult față de o făcătură. De calitate nu mai zic...

| Braunion a răspuns:

Ala PILKINGTON o sa se zgarie in 2 luni. Nu poti compara piesele originale nici cu after-marketurile daramite cu nonameuri...

| Cris06 explică:

Pret/ calitate?

| AndyNuStiuHelpMe a răspuns:

Unul e mai bun ca celalalat!