| anonim_4396 a întrebat:

Care este mai confortabila dintre Audi A6 2002, Mercedes E Class 2002 si Volkswagen Passat 2003?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Volkswagen nu e prea bun la confort, de regula are niste scaune prea tari, si prea putin ergonomice. Valabil si la Audi (doar tot Volkswagen le face). Doar la o Skoda Superb (adica inca o forma de Volkswagen) am vazut scaune confortabile, in rest faci bataturi la poponeata in mai toate masinile lor.
Mercedes E-klasse e mult mai gandita pentru confortul pasagerilor, nu doar la scaune, ci si la suspensie. Insa am observat o problema la aceste E-uri, la vecinul meu. A avut prima data un E220 cu ceva dotari (int din piele, trapa, si cine stie ce mai avea), insa era o versiune normala, mai scurta, iar in spate, la pasageri, nu le ramanea mai deloc spatiu pentru picioare (super rusinos pentru asa un brand, mai ales la acea clasa). I l-a facut praf unul cu un Logan, cand era parcat, si a scapat de ea laughing
Acum are E320 tot de prin 2003-2004 (nu stiu sigur), insa e modelul Avantgarde, care e mai lung, si nu mai are problema cu spatiul pentru picioare.
Am mers cu ambele si sunt fenomenale, ramai fara cuvinte, nu simti absolut nimic, nu auzi nimic, stai si admiri peisajul de parca te-ai uita la un film. Nu cred ca exista Volkswagen/Audi/Skoda care sa mearga vreodata asa.
Deci, eu votez cu Mercedes.