| PringAloe a întrebat:

Care este procentajul de alcool din sange sau g/l alcool cu care poti sa scapi fara nici-o sanctiune atunci cand conducem un autovehicul?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

0.00

| Denisa0954 a răspuns:

Nu exista sa scapi fără nicio sancțiune. Scapi doar in sensul ca nu ti se mai face dosar penal. Dar tot primesti amenda si suspendarea permisului.

Bula
| Bula a răspuns:

Un badog de bere fara alcool.

| Simpatic a răspuns:

Fara sactiune nu scapi nici cu 0, 01, doar 0.00 peste tot.
Alcoolul nu este ceva ce poti negocia, cum poate pot sa zicem ca scap fara amenda ca n-am puratat centura, cu alcoolul la volan nu te joci.

| TheGentleman a răspuns (pentru suntserios):

Am o întrebare. Având în vedere că împărtășania sau Paștile conțin vin, te detectează?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru TheGentleman):

Cat vin iti da la imparatasanie? o sticla?