| anonim_4396 a întrebat:

Care este site-ul cu chestionare auto identice ca la examen:

www.drpciv.ro sau www.e-drpciv.ro?

Va rog sa-mi raspundeti cei care ati dat de curand sala

Răspuns Câştigător
| Sima_Marian_1988 a răspuns:

Www.scoalarutiera.ro Are aceleasi intrebari ca la examen dar sunt explicate video GRATIS!

| Razwan29 a răspuns (pentru Sima_Marian_1988):

Deci,intrebarile sunt cam la fel, dar problema care ma macina pe mine este: am observat intrebari forumulate la fel si cu raspunsuri diferite, adica, una avea 1raspuns corect iar cealalta 2...eu acum de unde sa stiu pe care sa o iau de buna?

| Sima_Marian_1988 a răspuns (pentru Razwan29):

Pe scoala rutiera iti da si explicatie si articol de lege la fiecare intrebare in parte, deci ar fi mai de incredere. Deci daca inveti baza (articolul din lege) poti raspunde corect chiar daca sunt alte variante de respuns.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Site-ul oficial al Directiei permise este drpciv.ro dar si pe e-drpciv.ro sunt cam aceleasi chestionare, asa ca poti sa faci pe amandoua.