| lover123 a întrebat:

Care este site-ul drpciv bun unde sa fac chestionare pentru categoria B? Si ce trebuie sa invat si de unde ca sa pot luat examenul teoretic?

Răspuns Câştigător
| Master1ro a răspuns:

Daca tu consideri ca ai retinut cate o idee din fiecare articol al acelei carti poti trece la mediul de invatare de pe siteul www.e-drpciv.ro.
Invata bine partea cu raspunderea contraventionala deoarece iti pica 99% la examen, iar tu pe urma o sa zici ca a fost intrebare capcana, dar nu e asa, daca nu stapanesti bine teoria o sa te incurci si ai sa gresesti.
Spor la invatat!
Iti mai spun un lucru, nu incepe scoala de soferi daca nu stapanesti teoria.
Iti spun acest lucru deoarece nu o sa poti sa incepi sedintele de condus deoarece inainte sa incepi aceste ore va fi necesar sa dai un test preliminar, ce contine 26.

7 răspunsuri:
| Master1ro a răspuns:

Site-ul oficial al politiei este www.drpciv.ro
NU iti recomand sa faci chestionare aiurea daca nu ai citit cel putin de doua ori decretul.
Du-te la librarie si cumpara decretul, ai grija pe langa codul rutier, ordonanta de urgenta, regulamentul de aplicare a ordonantei de urgenta, raspundere contraventionala si indicatoarele rutiere sa contina masurile de prim ajutor si notiunile de mecanica, iti vor pica la examen.
Pe urma poti sa te duci pe siteul www.e-drpciv.ro si sa parcurgi mediul de invatare de doua ori, iar dupa ce faci si acest lucru sa incepi sa faci chestionare.
O alta recomandare a mea ar fi aceea ca inainte sa te prezinti la examen sa faci teste pe siteul oficial al politiei (www.drpciv.ro).

| lover123 explică (pentru Master1ro):

Am cartea 2011 am citit'o o data si apoi am citit din nou regulamentul.

| Master1ro a răspuns (pentru lover123):

Daca tu consideri ca ai retinut cate o idee din fiecare articol al acelei carti poti trece la mediul de invatare de pe siteul www.e-drpciv.ro.
Invata bine partea cu raspunderea contraventionala deoarece iti pica 99% la examen, iar tu pe urma o sa zici ca a fost intrebare capcana, dar nu e asa, daca nu stapanesti bine teoria o sa te incurci si ai sa gresesti.
Spor la invatat!
Iti mai spun un lucru, nu incepe scoala de soferi daca nu stapanesti teoria.
Iti spun acest lucru deoarece nu o sa poti sa incepi sedintele de condus deoarece inainte sa incepi aceste ore va fi necesar sa dai un test preliminar, ce contine 26.

| ZEYN a răspuns:

Incearca asta, eu am luat sala din prima :D sunt aceleas intrebari ca la politie!

http://chestionare-online.blogspot.ro/

| lover123 explică:

Am luat din examenul teoretic cu 26 si examenul la proba practica tot din prima. am permis din 2 noienbrie 2012

| Victor_Cristian_2000 a răspuns:

Salut, revin și eu cu un răspuns, chiar dacă postarea este mai veche. De curând am facut acest site, https://chestionare-online.ro unde manual am adăugat toate chestionarele cu răspunsuri după drpciv pentru categoria B pentru cine mai are nevoie. Va Invit pe chestionare-online.ro sa faceți chestionare pentru categoria B gratuit. Succes tuturor la examen!

| myrelusa a răspuns:

Eu acum fac de pe www.e-drpciv.ro.Am auzit ca sunt aceleasi intrebari ca la examenul teoretic. Poti parcurge de doua ori mediul de invatare sau sa inveti legislatia de acolo dupa care sa faci chestionare.Mult noroc!

| ScinteieMariana a răspuns:

Care este site, ul drpcv bun unde sa fac chestionare pentru categoria B?