| Alexino23 a întrebat:

Care sunt cele mai bune marci de masini? Adica sa fie serioase fata de clienti,sa fabrice masini de calitate,bune,puternice si rezistente, sa nu fie stricacioase etc?
OFER FUNDA CELUI MAI DETALIAT SI BUN RASPUNS!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Marcile japoneze sunt printre cele mai fiabile

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de categoria de pret, si intrebuintare.
Pentru romani, marci precum Renault si Opel sunt ideale. Ideale pentru ca au preturi mici, fiabilitate mare, si intretinerea destul de ieftina. Opel mai ales, e campion la preturile mici ale pieselor. Renault e mai scump la piese, dar se schimba mai rar, in majoritatea cazurilor.
Nu as numi insa Volkswagen un producator serios, nici pe 'partenerii' sai din categoria low-cost (Seat si Skoda). Au cele mai multe esecuri in ultimii 20 de ani, la automobilele 'accesibile', iar cu performantele stau destul de prost, fata de alte marci care acopera aceleasi sectoare. De exemplu, Golf 1.4 benzina e greu de condus, consuma multa benzina, uzeaza ambreajul, se strica cutia, consuma ulei, e inghesuit. Logan 1.4 mpi sau Opel Astra 1.4 nu au nici una din aceste probleme. Iar la pret, Golful e cel mai scump, din cauza snobilor care il recomanda cu ochii inchisi ca fiind cel mai bun brand auto pentru 'saraci'.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Dintre cele destinate muritorilor, de regula masinile premium: Mercedes, BMW, Audi, Lexus, Infiniti, Acura.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ferrari,Maserati,Porsche,McLaren,Bugatti.

| Tinna666 a răspuns:

Mercedes si audi

Răspuns utilizator avertizat