| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune masini?

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cele mai bune sunt masinile de spalat, restul sunt doar fite.

| covexrobu a răspuns:

Eu inclin spre masinile germane. Cred ca sunt cele mai bune masini existente pe piata in acest moment. Nici cele italiene nu sunt mai prejos dar inca nu sunt la nivelul celor germane.

| covexrobu a răspuns:

KEnzo Tu auzi ce zici? laughing)))). Ia spune-mi tu mie care este cea mai rapida limuzina in acest moment? UN BMW M5 Hamann. Cine a produs motorul pentru McLaren F1? Bmw. Chrysler si Dodge ce au facut? au scos in anii 60 cateva modele de muscle car-uri pe care le-au "reinviat" acum. De exemplu Dodge Challengerul nou are un motor urias si viteza lui maxima este de 230 de km/h. Bmw si Mercedes folosesc motoare care sunt la jumatate din capacitatea lor si prind 250 pentru ca sunt limitate electronic la aceasta viteza. Si daca este sa te uiti la consumul masinilor ai sa iti dai seama ca bmw si mercedes mananca aproximativ cu 50% mai putin decat Dodge si Chrysler.

| lifeForJesus a răspuns:

Japoneze...Honda!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu am un Volkswagen Sharan (1, 9 TDI ) si sunt foarte multumita, deci prefer masinile germane.

| asko a răspuns:

Pot fi zeci de tipuri de cele mai bune masini bazate pe zeci de criterii dupa care sunt alese
frumusete, viteza, manevrabilitate, consum, fiabilitate,
in aceasta ordine ferrari, ferrari, ferrari, nu ferrari, mercedes

| kenzo007 a răspuns:

Uite... cele mai bune sunt Dodge si Craysler... si nu sunt nici extrem de scumpe... BMW si Mercedes nici macar nu o sa ajunga sa pupe mana acelor doua firme.

| oz a răspuns:

Rolls Royce phantom, ford mustang, chevrolet camaro...

| Crs a răspuns:

Mercedes S class :X
Bmw X5, X6
Audi Q7
Mercedes : CLS, CLK, CL, ML
Bmw M6
Astea sunt mai smechere asa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bune la ce? Si cei care le categorisesc dupa ce criteriu fac asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Honda, Mazda, vezi la Top Gear. x5-urile si q7-le sunt pentru pesti si snobi.

| Dragosgan a răspuns:

Eu votez Dacia. cea mai buna masina. E ca orice masina, doar ca altele sunt mai rapide. E cea mai sigura pentru ca baga putina viteza si poti transporta bagaje. Oricum, mai multe accidente sunt cu masiniile straine, nu cu daciile.Asta e parerea mea.

| kasguz a răspuns:

Alea care nu se strica