| WayhaughtK a întrebat:

Care sunt cele mai bune motoare de pe prima generatie de Insignia?

Răspuns Câştigător
| Eugen80 a răspuns:

Nici un motor de la Insignia nu a fost bun. Nu ti-o spun din rautate, dar sincer, cauta alta marca si model de masina. Toate modelele de Insignia au avut mari probleme si in afara de aspect, masina asta a fost o mare petarda!
Cauta un Pessat CC (daca vrei un aspect asemanator) sau ceva mai altfel gen Hyundai i30 Fastback.
Eu am avut multe modele si marci si ale mele si la serviciu si am ramas deocamdata pe Renault cu Laguna3 si nu-mi pare rau. VW nu mai e ce a fost candva, Skoda este plictisitoare, Seatul e mic, inghesuit si scump.
Specific Opel : sunt masini grele, implicit consuma mult, franele sunt solicitate mai mult si merg cel mult accetabil daca sunt intretinute. Motoarele din pacate nu sunt luate direct de la VW, cel putin am fi stiut problemele, dar au zeci de alte probleme adaugate la cele de la VW.