| Mario1994 a întrebat:

Care sunt masini ieftine crossovere in leasing pana in 1000 lei lunar?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu o sa te avantajeze raspunsul meu dar cred ca e bine sa fii direct uneori. eu cand am dorit o masina am cautat-o in showroom, la reprezentante, apoi veneam acasa si intrat pe net si citeam recenzii, apoi iarasi ma duceam si faceam drive test. dupa ce ai luat in calcul 2-3 marci care te-au atras din varii motive : pret, aspect, sunet, interior-stiu eu fiecare ce criterii subiective are, atunci poti discuta cu cei de la reprezentanta formele de cumparare fie el cash, credit sau leasing...noi asa nu iti putem spune pentru ca tu nu ai ales o marca si un model, iar la fata locului poate te tocmesti la un alt pret, nu mai stiu la leasing cum e dar cand cumperi o masina noua de la reprezentanta poti sa negociezi pretul, corect ca dealerul nu pierde niciodata (ar fi si culmea) dar fata de pretul de catalog poti sa platesti mai putin cu 500 euro, 1000 de euro eu stiu dupa caz si valoarea finala a masinii cu optiuni cu tot. Poti sa nu primesti o reducere din valoarea masinii dar poti sa negociezi de ex. sa primesti unele optiuni care s-ar plati extra. Un simplu exemplu la masinile japoneze acolo unde modelul nu vine echipat cu covorase de cauciuc ci doar textile, covorasele originale de cauciuc pot ajunge la 200 de euro, o suma maricica pentru atata lucru, dar poti sa le iei gratis uneori laughing

| Mario1994 explică (pentru Simpatic):

Stai putin. In primul rand te salut. happy Am gasit o masina Opel Mokka X care costa 20.000 euro cu cateva dotari, echipat cu 1.4, 140 cp, jante de 18 inch, cat m-ar costa leasing-ul? Dar ce masina ti-ai luat la urma? Merita sa imi iau exact modelul in leasing?

| Simpatic a răspuns (pentru Mario1994):

Imi pare rau nu cunosc prea multe despre leasing, dar sunt sigur ca poti afla dand si un telefon la dealerul tau din judet Opel.
Eu nu as lua la acel motor varianta cu jante pe 18"pentru ca te incarca la pret cand va trebui sa cumperi set de anvelope de iarna de ex. la a doua masina a mea am dat 3000 de lei pe anvelopele de iarna pe 18, daca erau pe 16 costau maxim 2000 de lei happy
Masina mea este cea din avatar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai stai asa, de ce vrei masina ieftina? Acum vreo 3 zile cand ti a zis cineva de Dacia l ai injurat ca o printesa ce esti. Acum vrei masini ieftine iar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand un Touareg cu motor de 5000