| KingSize a întrebat:

Care sunt plusurile si minusurile la un Seat Leon?

7 răspunsuri:
| FPI a răspuns:

Este o masina ok, in nota obisnuita a fiabilitati date de Volkswagen, pretul putin cam exagerat daca mai ai si alte intrebari cu mare placerehappy

| KingSize explică (pentru FPI):

Cam care ar fi cel mai bun break sub 4000 de euro?

| FPI a răspuns (pentru KingSize):

Leon nu are versiune combi, pai sunt mai multe masini ok in bani astia de ex. Bora, Alfa 156(nu asculta ce zic toti nestiutori sunt chiar foarte bune) Saab 9-3(ii pe sasiu de Vectra, motor de Fiat 1.9, versiunea de 2.2 ii a lor si se potriveste aproape toata partea mecanica de la Vectra C) dar si japonezele eu sunt cel mai mare fan al lor de ex cauta un Mitsubishi Galant intre 2000-2003 facuta in Japonia si aia iti garantez masina pe viata o sa ai dar mare atentie sa fie fabricata in Japonia nu in Olanda, daca mai imi vin si altele in minte iti zic sau daca stii tu iti zic parereawinking

| KingSize explică (pentru FPI):

Ok mersi pentru ajutor

| sebi1dinei a răspuns (pentru KingSize):

BMW 320 touring la mana a 2-a evident de prin anul 2004.

| OnlyOlly a răspuns:

Din ce an?

| sebi1dinei a răspuns:

Seat Leon este o copie a vw golf.
Motorul desi nu este prea mare este extrem de galagios iar sistemele si dotarile masinii nu sunt de cea mai inalta calitate desii pretul este destul de mare.
Din punctul meu de vedere Seat Leon nu depaseste cu mult Dacia Sandero.