| vladut11 a întrebat:

Care sunt simptomele unui ambreaj de scuter stricat( Piaggio Liberty 125 cc)?
Care poate fi problema daca nu trage motorul si se tureaza?

2 răspunsuri:
| vader a răspuns:

Pai daca se tureaza motorul dar nu trage e un simptom de ambreiaj defect (patineaza) si asta nu numai la scuter ci si la auto.

| Emil_1140 a răspuns:

Poi problema ca se tureaza dar nu trage ar putea so reprezinte cureaua de transmisie, sau probleme cu variatorul!
Ambreajul stricat, hammm, nu ti-ar mai trage asa bine si s-ar schimba mai greu vitezele sau nu sar mai schimba!