| anonim_4396 a întrebat:

Care tip de masina e cel mai sigur pe drumurile din Romania?

15 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

Regina dacia, aro din astea

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Una de teren cat se poate de rezistenta sa reziste la drumurile din Romania.

| andi a răspuns:

Aro. cel mai sigur pentru gropile din romania.

mlm
| mlm a răspuns:

Mersul pe jos, este destul de sigur.Cu drumurile noastre nu este sigur mai nimicwinking

| onelove a răspuns:

Nu exista masina perfecta pentru romania, exista masina perfecta pentru tine.
Trebuie sa vezi exact ce asteptari ai de la o masina, ce vrei sa faci cu ea. Te plimbi prin oras, atunci o masina micuta cu un consum mic. Faci drumuri lungi des, atunci iti trebuie o masina cu un motor mai mare si cu un pic de putere. Sunt multe lucruri pe care trebuie sa le iei in considerare. De exemplu o masina mica cu motor mic o sa iti scoata un consum mic in oras dar la drum lung cand treci de 90-100km/h o sa iti consume de nu sti ce are, iar una cu motor mare o sa iti consume putin in afara orashului pe la 130-140km/h si in oras o sa iti creasca foarte mult consumul.

| ShaKuri a răspuns:

Trabantul! fara misto.

| Zoombe3 a răspuns:

CARUTA! 2 cai putere, 5 biciuri/s, 1 Kg. fan %, inmatriculare ieftina, 40 - 60 Km./h, service gratuit pe viata. Astept varianta in leasing rolling on the floor

| florentina_2607 a răspuns:

LADA NIVA 4*4

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tancul! viteza este limitata mult mai mult ca in alte tari, sunt masini potente care nu isi justifica potenta la limitele care sunt, iar un impact cu o dacie este fatal.la gropile si la punctele negre din romania probabil ca volvo ar fi singura masina care ofera o sigurata, dar nu totala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avind in vedere ca circuli tu cu atentie da' intra altii in tine, tancu'.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu masina. echipament de alpinism

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pei in afara de dumuri trebuie sa iei in considerare si alti factori inainte de ati cumpara o masina.
Daca o iei pentru oras, una micuta sau clasa mijlocie daca ai si copii. Daca faci dumuri dese in afara tarii si in afara orasului iti trebuie una cu consum mic dar putere maricica happy. Daca esti incepator asta e alta poveste, sau daca esti tanar/a fara familie iar alta poveste.
Nu cred ca exista masina perfecta pentru Romania, daca ar exista s-ar vinde ca painea calda. happy
Sincer nu mi-as lua o masina de teren consuma mult, e prea mare si gasesti cu greu loc de parcare.

| dance4life a răspuns:

Elicopterulbig grin

| fany74 a răspuns:

Tractorul

| clys a răspuns:

DACIA 1300