| Darius_Muntean_1999 a întrebat:

Cât costă să înscrii cu numere roșii un bmw e46 an 2002 jud. Sibiu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La inmatricularea provizorie, de altfel si la cea definitiva, platesti doar placutele cu numerele de circulatie, costa cca 40 lei.
Pentru a o putea face este necesar ca masina sa aiba ITP in termen de valabilitate si tu sa faci asigurarea RCA.

| Darius_Muntean_1999 explică (pentru Ioandelasal):

Mașina este adusă din Germania

| Darius_Muntean_1999 explică (pentru Darius_Muntean_1999):

Ca să pot scoate numere roși trebuie să mai aive itp pe Germania și atunci pot scoate numerele sau cum trebuie

| Darius_Muntean_1999 explică (pentru Darius_Muntean_1999):

Prima dată trebuie făcut itp pentru România și dupa aia merge

| Ioandelasal a răspuns (pentru Darius_Muntean_1999):

N-are importanta, important este daca mai are ITP valabil sau nu are. Daca are atunci nu trebuie facut altul in Romania, daca nu are trebuie facut.