| 123coco a întrebat:

Cat costa un contract de vanzare cumparare al unei masini facute la notar? pot fi trecut si eu si sotia mea in contract?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Costul este in functie de valoarea trecuta in contract. Ambii soti pot fi trecuti in contract.
In alta ordine de idei nu merita sa faci contractul la notar, exista un formular tipizat. Si la inmatriculare poti s-o treci si pe sotie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Puteti fi trecuti amandoi. Ideea este ca nu poate sti nimeni cat costa. La noi (e un orasel mai mic) sunt 5-6 notari si fiecare are pretul lui. In Oradea (cea mai apropiata localitate mare) preturile sunt mai mici. Toate sunt insa diferite intre ele. Nu merge nimeni pe-o mana cu altul decat daca sunt prieteni buni sau rude.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te complici aiurea. Contractul de v-c nici nu trebuie facut la notar

| 123coco explică (pentru suntserios):

Dar cum trebuie facut?

| suntserios a răspuns (pentru 123coco):

Contractul de v-c in faci tu si vanzatorul in prezenta unui martor si gata. Daca nu stii cum il poti face la orice birou care se ocupa cu acte auto. Le gasesti mereu pe langa serviciul de inmatriculari indiferent de oras.