| huideni1845 a întrebat:

Cat dureaza obtinerea permisului de conducere?(de la prima ora de condus pana cand ai permisul in mana)...

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca iei din prima sala si traseul in jur de 2 luni.Cu scoala cu tot.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la 2-3 luni pana la cateva luni bune, depinde cat de repede faci scoala, depinde cat de repede te programeaza la examen, depinde daca iei sau nu iei examenul din prima samd

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doua luni si jumatate in cazul meu, fara nici o graba.
Dar am luat examenele din prima.
Bineinteles, vorbesc de cat. B.
Pentru C, cam la fel ca si la B, dar pentru C+E si atestate, pierzi cateva luni bune.

Răspuns utilizator avertizat
| guineverebeck a răspuns:

Salut.
Acest lucru poate dura si luni intregi.
In primul rand, depinde cum evolueaza orele de condus; cand esti programat sa vii sa conduci.
Pe de alta parte, va trebui sa dai testul acela numit ''sala'' iar apoi ''orasul''. Depinde de instructor cand te programeaza pentru fiecare lucru in parte. Daca te descurci bine poti avea permisul intr-o luna. Daca nu 2-3.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa

| guineverebeck a răspuns:

Hei.
Poate dura de la o luna la 2-3.
Depinde cat de bine parcurgi.

| A._Andrei_Robert_2001 a răspuns:

Maxim 2 luni

| suntserios a răspuns (pentru A._Andrei_Robert_2001):

Lol. in maxim 2 luni abia termini scoala, dar e ok sa ne dam si noi cu parerea chiar daca nu aveam idee despre ce vb

| MariusF23 a răspuns (pentru suntserios):

Eu am terminat scoala in o luna, si se putea si mai repede daca nu pleca instructorul in concediu. Intr-o luna jumate cu totul aveam permisul.