| bibi2085 a întrebat:

Cat dureaza sa faci scoala de soferi? Eu m-am inscris si voi incepe legislatia pe 2 mai 2011. Cu tot cu ore de conducere si ore de legislatie rutiera, cam cat dureaza?

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Cam 3-4 saptamani. Depinde cat de des faci orele de condus.
Succeswinking

6 răspunsuri:
| undercover_4494 a răspuns:

Iti spun eu adevarulwinking
1 saptamana legislatie rutiera, la sfarsit vei da un test ca sa fii teoretic capabila sa conduci in oras.
A 2-a saptamana incepi orele de condus, cate 2 sedinte pe saptamana, maxim trei.
Per total termini scoala in vreo 6 saptamani, mergi sa dai un examen la scoala de soferi, care, in cazul meu, se da doar de 2 ori pe saptamana, mai stai 3 zile, dupa mai stai 5 zile ca sa iti inmaneze dosarul, dupa te duci la politie, sectia permise si te programeaza la examenul practic, pana la data programata trebuie sa iti iei examenul teoretic.
2 LUNI DUREAZA!
M-am inscris cu 3 luni care au trecut deja, am terminat scoala, mai trebuie sa dau testul la scoala de soferi, sa-mi dea dosarul, sa ma programez la politie, in cazul meu 4 luni si 2 saptamani toata scoala, sa speram...
Si daca vrei sa o termini repede, iti propun sa mergi la o scoala cu putini cursanti, una mai nepopulara.

| VeVoVuMen a răspuns:

Depinde de instructor. cat de des te baga la condus.
poti sa o termini intr'o luna sau in 6-7-8 luni. am un prieten care intr'o luna a terminat'o si o prietena care numai dupa 7 luni a putut merge sa isi dea examenu pentru prima data ca nu avea orele de condus straight face

| Gnomul a răspuns:

Cam 3 luni big grin

| AnonYmouS_6470 a răspuns:

Maxim doua luni... MAXIMhee hee depinde bineinteles de cat de repede faci cursul practic :->

| Ramona_6382 a răspuns:

Cam o lunabig grin

| bibi2085 explică:

3 luni? mi-au picat plombele... crying asta cu examenul dat de cate ori? big grin