| anonim_4396 a întrebat:

Cat este impozitul la VW passat b6 2.0 TDI? Am cautat pe net si intr-o parte spunea 186 de lei si intr-o parte 1600 lei.Cat este impozitul la un motor de 1986 cmc?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Impozitul anual este decis de autoritatile din fiecare judet in primul rand, deci una e in Slobozia si alta in Bucuresti ori Ilfov chiar daca vorbim de capacitati identice.
Pentru cilindreea de 2000 cm3 nu poate fi 1600 de lei sub nicio forma!
Poate varia intre 180-220 de lei pe aici se invarte.

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Multumesc!

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce

4 răspunsuri:
| badpanda a răspuns:

In jur de 180 lei.

| AlbertoMadalin17 a răspuns:

190 lei