| andulovecrazy a întrebat:

Cat faci din ploiesti pana in sighisoara?

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

De la ploiesti la brasov faci 2 ore si putin iar de la brasov pana la sighisoara la fel deci aproximativ 4 ore jumatate 5 ore faci. Nu te lua dupa ce zice google maps sau alte calculatoare pentru ca el iti da in situatia perfecta cand nu sunt accidente aglomeratii si nu stai la nici un semafor. Dar ca sa traversezi brasovul iti trebuie cel putin 30 de minute daca nu o ora plus ca ai serpentinele pe la padurea bogatii si ai si destul de multe radare pe acolo. Oricum sub 4 ore nu o sa faci ziua. Daca mergi noaptea atunci situatia este diferita si poti sa parcurgi distanta in 2 ore si jumatate 3 ore.

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Distanta intre Ploiesti si Sighisoara este in jur de 220 km, poti ajunge in aproximativ 3 ore, depinde cat de aglomerata e soseaua.

| CybeRAthlete a răspuns:

Potrivit google maps in pe 3 rute diferite : 3 ore si un minut, 3 ore si 5 minute si 3 ore si 16 minute... fa o medie happy si potrivit rutelor sunt 229, 226 si 235. din nou fa o medie.
bafta si vizitare placuta - superba sighisoara :X

| Sofer a răspuns:

De la Ploiesti la Sighisioara sunt 225 km.

| ShyGirl a răspuns:

Pai. fa si tu un calcul simplu. Cu trenul rapid faci 5 ore. Funda?batting eyelashes