| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cat la 100 din șoferi credeți ca cumpăra autoturisme noi. Si cat la 100 autoturisme secound hand!?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"Peste 109.000 de mașini noi s-au înmatriculat în România din ianuarie până în noiembrie inclusiv. Scăderea a fost de un procent față de anul trecut. În aceeași perioadă, s-au înmatriculat 368.000 de mașini second-hand, arată datele Direcției Permise de Conducere."

Datele pentru 2021

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La mine in camera, pe un esantion de 1 persoane, 100% nu cumpara niciodata autoturisme noi.

| Mihai0101 a răspuns:

Undeva la 60% noi restul sh.