| goldenbullet a întrebat:

Cat m-ar costa asigurarea si rovinieta la un Mercedes E220, motor de 2148, 170 cp, din 2005, diesel, euro 4? Vreau informativ sa stiu la ce sa ma astept daca imi iau masina asta.

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Rovigneta 120 lei asigurarea cam 800 pe an, iar la primarie inca 800 pe an.

| goldenbullet explică (pentru TrăieşteClipa):

Deci ar fi cam pana in 2000 de lei pe an, nu? Mai sunt ceva chestii in afara de asigurare si rovinieta?

| suntserios a răspuns (pentru goldenbullet):

Vezi ca daca ai sub 30 ani RCA ala te poate duce si la 1800 ron pe an

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru goldenbullet):

Odata la doi ani ITP-ul 80 de lei.
Piesele sunt relativ ieftine iar consumul mediu este undeva la 6%.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Rovinieta e doar 125 ron pe an.
Asigurarea ti-o poti calcula singur pentru ca depinde de varsta proprietarului nu neaparat de masina.

https://www.emag.ro/asigurari-rca