| Sebastian222 a întrebat:

Cat ma costa inmatricularea unei masini in Romania cu numeere de Italia? Masina e un passat combi 1.9 tdi din 2002 parca, arata foarte bine masina, pretul 2100 neg, si as dori sa stiu cat m-ar costa inmatricularea? Mentionez ca am 19 ani daca asta ajuta la ceva
Ofer funda

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Timbrul de mediu il poti calcula singur, introducand datele cerute in calculatorul oficial ANAF, aici:
http://static.anaf.ro/......_2014.html
La acesta se adauga, dupa caz, ITP, RCA, impozitul anual, numerele de circulatie si rovinieta.

| OldSoul a răspuns:

Trebuie sa precizezi mai multe detalii daca vrei sa aflii un raspuns corect, cutia de viteze conteaza foarte mult, emisiile de CO2 find mult mai mari la cele cu cutie automata decat la cele standard.
Eu unul am inmatriculat un passat 1. 9tdi awx, cu cutie manuala 5+1, fabricat in 2001 la inceputul acestui an si taxa a fost de 660 euro daca mai retin bine.
La tine ar trebui sa fie 800euro daca are acelasi motor cutie ca la al meu, oricum poti calcula aici taxa http://www.servicii-inmatriculare.ro/emisii-co2-calculator/

| BeBeRHv a răspuns:

Depinde de anul masinii, motorul si poluare ei ( CO2 ) noxele de poluare ale masini ca sa intelegi.