| catalincos a întrebat:

Cat ma costa refacerea seriei de pe sasiu in rar ca nu se mai vede bine a ruginit stie cineva ce trebuie sa fac, pentru refansonarea seriei? Sau e posibil sa o mai am seria si in alta parte e un opel astra g 1.4

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De obicei vine pe geam intr-un colt dar daca e masina veche o poti cauta in zona motorului sau pe laterale la usile din fata

| gigi002 a răspuns (pentru mgtow):

In mod normal se pansoneaza in 3 locuri. teoretic cel putin unu indistructibil. mai cauta pe podea sau lonjeron. daca o gasesti intacta se poate reproduce la rar. daca nu e cam greu. de pret intre 100 si 200E

| catalincos explică (pentru mgtow):

Mss e din 2007 ziua 28 luna 8

| catalincos explică (pentru gigi002):

Mss mt

regis
| regis a răspuns:

Ce mai accesibila serie stantata e in podea, la locul din dreapta, sub o clapeta. Din păcate in parbriz, in stânga jos, nu s-a afișat la toate. Apoi o ai pe un autocolant pe stâlpul B, daca numa înșel pe dreapta. Vezi si sub capota, pe traversa din fata radiatorului, eu plăcută stanțata, nu mai stiu daca apare si pe ea seria.
Daca in niciunul din aceste locuri nu e vizibila, trebuie căutat mainadanc. Nu stiu exact pe unde se mai ascund aceste serii la Astra, dar poți căuta pe la lonjeroane, la roata de rezerva, prin portbagaj, sub bancheta din spate... Sigur mai este stanțata in cel puțin un loc.

| catalincos explică (pentru regis):

Multumesc pentru informatie!