| anonim_4396 a întrebat:

Cat ma costa sa scot pentru prima data nr rosii? masina este un opel corsa din 1997, benzina, motor de 1.4, euro 2, si daca vreau sa o inmatriculez definitiv cat costa? ce acte sunt necesare?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
regis
| regis a răspuns:

Numerele rosii te costa 61 ron.
Inmatricularea definitiva ar trebui sa te coste undeva la 800 de euro, cu tot cu taxa, dar depinde mult de firma de intermedieri care se va ocupa de acte. Taxa de poluare este in jur de 630 de euro, dar o poti recupera in instanta, daca masina a fost inmtariculata in UE.

| olixandru a răspuns:

Acte necesare numere provizorii citeste aici http://www.vipercar.com/....../index.php

| Todor_Dorin_1991 a răspuns:

Pina unde pot circula cu numere rosi?