| Shto a întrebat:

Cate atmosfere/bari trebuie sa aiba o roata de mountain-bike?

1 răspuns:
| GoguSteriade a răspuns:

Asta depinde de cum te simti tu atunci cand mergi pe terenuri diferite. In functie de marimea rotii (care cu cat e mai mare, cu atat suporta si o presiune mai mare) ai putea sa incepi chiar si cu 3-3.5 bari. Foloseste putin bicicleta cu o asemenea configuratie si daca e prea mult, scade progresiv, cate 0, 35 bari, si apoi mai mergi o tura. Continua sa scazi presiunea pana simti ca ai controlul optim asupra bicicletei.