| Christian333 a întrebat:

Cate chestionare sunt la examenul teoretic (sala) la scoala de soferi?
Unde pot rezolva intrebari selectate pe categori (depasire, semalele politistului etc...)?

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Tin sa te anunt ca acum nu mai este ca inainte un numar anume de chestionare (ex: chestionarul 1, 2, 3.etc) acum sunt o serie de intrebari care sunt si in carte, dintre care sunt alese aleator 26 si acestea constituie chestionarul tau. Si inca ceva, nu pentru fiecare categorie este acelasi numar de intrebari:
- categoria A sunt 20 intreabari
- categoria B, C, D sunt 26
- categoria E 11 intreabari
Unde pot rezolva intrebari pe categorii? asta numai dupa carte poti face lucrul asta, iar daca vrei aleator poti sa iti faci cont pe site-ul www.drpciv.ro unde o sa gasesti intrebari exact cum iti pica la politie cand dai examenul.
multa bafta

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Www.permis-de-conducere.ro/ si chestionarele oficiale complete pe www.drpciv.ro

Pentru A sunt 20 de intrebari si pentru restul 26!

| goejoy a răspuns:

Https://www.permis-de-conducere.ro/

fa-ti cont pentru statistici :)