| Emanuel95055 a întrebat:

Cate clase sunt necesare pentru obținerea permisului auto?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala nu prevede nici o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa ai minim 10 clase, parca asa zice legea happy

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

Niciodata nu se ajunge in situatia aia. Mai nou au dat lege pentru preschimbarea permiselor din africa uk dupa brexit si alte tari din asia. au nevoie de soferi in ro

| Sofer a răspuns:

Nu știu dacă legea prevede câte clase sa ai dar erau minim 10 scris și citit sa ști.

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

4 clase

| movi a răspuns:

Nu cred ca exista nici o lege in sensul asta.

| Emanuel95055 explică:

Mulțumesc tuturor pentru răspuns, as da evaluarea pentru cel mai bun răspuns la toți daca-s putea.