| paulp a întrebat:

Cate geamuri ati pune voi la un garaj de dim. 8x7 m?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce faci in garaj, cat de calda e zona, riscurile de efractie, etc.
Eu la 6x6 mi-am pus un singur geam, sus, aproape de acoperis.
Nu am vrut geamuri mai joase, ca sa:
-nu se vada in interior
-nu se poata intra pe geam
-nu imi bata soarele in cap, cand lucrez
-nu intre prea mult frig, iarna.
Nu am pus mai multe geamuri, ca nu vreau sa se transforme in sera. Plus ca am nevoie de lumina artificiala (neon/LED), ca sa vad foarte bine ce am facut (vopsitorie). Daca imi bate soarele, nu se mai vede ok.

1 răspuns:
| NonZarek a răspuns:

As pune 4 de dimensiuni mici pe lungime, pe cealaltă parte tot 4 și pe lățime 2