| anonim_4396 a întrebat:

Câte ore de pregătire teoretică face un cursant la școala de șoferi? (pentru cei care au făcut școală)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de categoria pe care o vrei. De ex. pentru categoria B se fac 24 de ore de pregatire teoretica.

| anonimg a răspuns:

Nu mai știu; știu doar că numărul minim de ore este scris în carte, în legislația rutieră, carte care trebuie cunoscută mai înainte ca elevul să se urce la volan. Sau chiar înainte de a se înscrie la școală.

| Heavenonearth a răspuns:

30 de ore

| Cutezătorul4k a răspuns:

Eu stiu ca se fac 15