| BogdanBogdanelq1 a întrebat:

Cati bani primesti pe tir in Romania?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era un user pe aici care avea un plan, sa se faca sofer de tir sa stranga si sa isi cumpere o casa de 500k si vreo 2 masini de 100k fiecare ca sofer de tir, si isi facuse el calculu la 4000 pe luna, dar de unde a scos salariu asta nu stiu, cred ca nici el nu stie despre ce vorbea, ma rog.
Socoteala din targ oricum nu e aceeasi cu cea de acasa.happy
Depinde ce curse faci, daca faci nationale, doar la tine in oras, curse in afara.
Cu cat vrei mai multi bani pe tir, cu atat trebuie sa dormi prin parcari, sa mananci conserve cu paine, si sa stai departe de casa, in timp ce nevasta-ta o arde cu vecinu happy
Se poate si pe tir, dar job-uri la maxim 200mile de casa, si sa faci doar 8 ore pe zi si sa vii acasa la 17 18
Doar sa fii de la casa de copii, sa nu ai familie si sa nu iti pese, atunci poti sa faci international, cu mai multi bani, in jur de 2k pe luna, dar dormi ca aurolacu prin cabina, si mananci ratoni la tigaie de pe marginea drumului, de-aia care i-au lovit masina, daca ai avut norocu sa iti iei o butelie cu aragaz, cu tine happy

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata cat muncesti, fiind platit la cursa sau la orele muncite.

| sierra1 a răspuns:

"Cati bani primesti pe tir"

vrei să-l vinzi? sau ce vrei?

| BogdanBogdanelq1 explică (pentru sierra1):

Sa conduc un tir fraiere

| sierra1 a răspuns (pentru BogdanBogdanelq1):

Păi dacă te exprimi ca o manivelă, nici măcar izmenele tale nu ințeleg ce vrei

| debarasator63 a răspuns:

In jur de 3000-5000 de lei, iar daca faci si curse externe mai mult (iei diurna si eplata/km) asta depinde de transportator.

| f2ff2fl12f a răspuns:

Frate, cauta și tu pe OLX, vezi acolo tot ce ai nevoie. Sau mai poți cauta pe net "TPU salariu pe tir în România" sau în loc de tir, pui camion. Nu e greu man.

| tx123 a răspuns:

Pe la 1000 euro daca vorbim doar de curse interne.