| Ionut3399 a întrebat:

Cati km merg cu benzina de 50lei pe un logan 1.6 in oras cu un consum de 7, 8?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea le ai cu mate

| armiaso a răspuns (pentru suntserios):

Serios? dar matematica ta ce spune?
hai ca-ti las si un link, ca e mai credibil pentru tine, poate
https://www.calculat.org/ro/energie-combustibil/consum-combustibil.html

| suntserios a răspuns (pentru armiaso):

Chiar nu vad sensul reply ului tau

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Peste 400km, daca-i plina butelia!
Sustin introducerea unei probe de matematica la examenul pentru permis.

| armiaso a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

As pune un test cu regula de trei simpla pentru inscrierea pe TPU, eu l-as trece, tu?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru armiaso):

Si eu, ca imi fac singur consumurile, proportiile de diluanti/intaritori, etc.
Te simti cineva?

| Daniel323 a răspuns:

Sub 10% nu scoti in oras.

| armiaso a răspuns:

5.53 litru de benzina
50/5.53 = 9 litri

7L_________100km
9L_________128km

daca merge regula mea de trei simpla happy