| anonimbuc21 a întrebat:

Salutare.
Dețin un Opel h si timp de 1 an am mașina si nu am auzit compresorul ac sa meargă.
Toti îmi ziceau ca e defect.
Am fost la un service de clima si au descoperit ca am lipsa un șurub la cupla magnetica de la fulie.
Au pus șurubul si a fost prima data când am auzit ca pornește compresorul.
Dar acesta merge, se oprește, iar merge si se oprește.
Rece baga.
Mi-a zis sa schimb fulia si intr-adevăr suna urat uneori la relantiu.
De multe ori prima data nu cuplează compresorul.
Doar după câteva minute
Pe urma merge si se oprește.
Mi-a zis ca compresorul e bun, face presiune.
E posibil sa fie avea cupla si fulie?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai in servis auto afli raspunsul nu aici ca nu stie nimeni.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Trebuie să schimbi tot ansamblul de angrenare a compresorului. La service.