| LaviniuA a întrebat:

Ce alternative la Mazda Miata mai sunt? Sub $10k. Masinute mici, rapide, roadster.
Ce dezavantaje ar fi la masinutele astea? Se pot servisa in Buc usor?

Daca iti iei un Lotus, se poate servisa in Buc? N-am vazut asa ceva niciodata la noi.
Dar un Smart Roadster?
Mersi!

3 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

BMW Z3, Z4, Audi tt roadster, Fiat 500 cabrio
Avantaje: Mici, manevrabile, consum decent raportat la masa lor, manevrabilitate, ideale de dailycar
Dezavantaje: necesita intretinere periodica a sist de decapotare, lipsa spatiu.

| LaviniuA explică:

Mersi pentru răspunsuri. Cam urâtele.
Cel mai mult îmi place Lotus Elise și Smart Roadster… poate și Fiat 500.

| Bariel a răspuns:

Honda del sol, Volkswagen beetle, renault megane cabrio, mitsubishi eclipse cabrio, audi tt, mini cooper. Dezavantaje spatiul, si e posibil sa ti ploua in masina. Se serviseaza usor daca sunt accesibile.Nu ai ce face cu lotus in Buc? Recomand Honda Del sol, beetle si megane cabrio pentru fiabilitate, mini cooper pentru frumuseste. La smart nu i vad rostu', iti iei roadster sa mergi si prin afarã, altfel ar fi pacat