| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a întrebat:

Ce anume ar trebui sa invat pentru a da de permis? Stiti vreo carte anume care m'ar putea ajuta?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să înveți tot ce înseamnă legislație rutieră, semne și indicatoare, drepturi și obligații, etc.
Se găsesc pe tarabă la comercianți cărți cu teste grilă.
Poți face teste și de pe net.
Multă baftă.
Pa, pa.

9 răspunsuri:
| bogdanel7 a răspuns:

Editura National. Fa legislatia de vreo 2 ori si intrebarile din carte, cele 1500 de vreo 3 ori, mai fa si de pe net chestionare tot asa de 2-3 ori repetate si este imposibil sa nu il iei. Oricum dupa cateva luni le vei uita mare parte din ele dupa ce ai carnetul.

| dink08 a răspuns:

Iti recomand de la editura national cartea de legislatie rutiera si cele 40 ce chestionare.Citesti cartea de 2 ori faci chestionarele de cate ori poti si iei 22 ca nimic.bafta

| Floreenofficial a răspuns:

Cand te inscrii adica atunci cand incepi cursurile de teorie propriu-zise iti recomanda aia sau daca nu te poti duce la librarie ca au cartea.
si la intrebarea : "Ce anume ar trebui sa invat pentru a da de permis?" Raspuns:TOT! Trebuie sa visezi teoria ca sa obtii punctajul necesar ca sa ajungi la faza urmatoare.
Succes! :*

| ChocolateDroid a răspuns:

Eu invat din :
Codul rutier
Editura National
INTREBARI SI TESTE
Pentru obtinerea permisului de conducere autowinking

| Bubu a răspuns:

Legislatia rutiera sigh o inveti f bine dp aia faci chestionare ca daca nu stii nu intelegi asa bine intrebarile. da dc veris, in viit vrei sa dai d permis?blushing wowlaughing si eu:p. daca vrei iti dau eu carti.intrebari.de toate, ca stii ca si mama a dat si tata a facut scl la bz pentru instructori.are diploma smug. da n.are masina sa facalaughing ca p a lui nu vrea [-x

| Bubu a răspuns:

Cica" se gasesc pe taraba la comercianti" rolling on the floor alea sunt numai call meu... ca in fiecare an se schimba...alea de la politie sunt bunewinking

| Lavynyu a răspuns:

Pai capra cu trei iezi...glumeam

Apuca'te de chestionare...happy

| Zamfir_2974 a răspuns:

Invata chesteonarele si il ei sigur eu asa l-am luat

Răspuns utilizator avertizat