| Costel_Rarinca_2000 a întrebat:

Ce ar fi mai fiabil pentru un incepator?
Fiat punto sau vw polo?
Vreau sa cumpar unul saptamana asta. Mai ieftin pana in 2001 anul.
Daca ar fi fiat punto as merge pe 1.2 benzina iar pe polo, macar 1.4 benzina sau tdi
Mai stiti voi vreo masina mai ieftina si fiabila pentru un incepator? Tot in clasa asta?
M-am.gandit si la seat ibiza, ford fiesta.

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Eu as merge pe Polo, deoarece sunt modele mult mai intalnite si prin urmare si piesele se vor gasi mai usor.

| Costel_Rarinca_2000 explică (pentru OldSoul):

Dar de fiat panda ce zici? Am gasit unul in apropiere foarte intretinut la bani putini 1.2 benzina 2005

| OldSoul a răspuns (pentru Costel_Rarinca_2000):

E aceeasi treaba, nu gasesti piese, cel putin nu SH.

| Costel_Rarinca_2000 explică (pentru OldSoul):

Nu ar fi asta o problema... vreau sa o tin maxim jum an 1 an.
La banii la care am gasit-o eu zic ca s.ar merita
Ma refer asa ca motor, fiabilitate. e buna de ceva?
Nu ma intereseaza aspectul

| adsadav2 a răspuns (pentru Costel_Rarinca_2000):

Cine si-ar cumpara masina pentru maxim 1 an?

| Costel_Rarinca_2000 explică (pentru adsadav2):

Un incepator care are deja masina in Germania

| Cleo96 a răspuns:

Golf