| MariusF23 a întrebat:

Ce ati alege dintre o masina cu motor pe benzina si una cu motor diesel si de ce?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

O masina cu motor pe benzina, deoarece iarna porneste mai usor

Răspuns utilizator avertizat
| daassh a răspuns:

Diesel
Motoare mari
Consumuri mici
Cuplu mare
Puternice

| Gabitzu246 a răspuns:

As alege una pe Diesel ca are consumul mai mic si motorina este mai ieftina decat benzina.

Răspuns utilizator avertizat
| alin334 a răspuns:

Depinde, daca vrei viteza alege benzina

| BULANGIU96 a răspuns:

Diesel...Consuma mai putin, e mai puternic, senzatie mai intensa happy

| MariusF23 explică (pentru BULANGIU96):

Ai uitat sa mentionezi zgomotul marelaughing

| ashta a răspuns:

Avantajele la motorul diesel sete ca consuma mai putin si motorina e mai scumpa...dar pistoanele se uzeaza repede la majoritatea masinilor (mai ales romanesti) cu motor diesel. benziina e mai scumpa motorul consuma mai mult dar in final vei iesi in castig cu benzina... bft

| romascanu a răspuns:

Depinde cati km faci, daca mergi mult cu masina cumpara una diesel iar daca mergi putin cu masina cumpara una pe benzina.