| cossmy a întrebat:

Ce ati alege intre Ford Focus, Peugeot 307(t6), Opel Astra H, Kia cee'd? Toate pe benzina. Din toate punctele de vedere. A, si inca ceva: motorul de pe focus e tot 16v?

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

Opel astra este o masina ieftin are piese ieftine si e fiabila! Dar nici Fordul nu mai pre jos, dar eu stiam ca piesele au un pret mai mare pentru ca ele sunt aduse din America.Peugeot-ul stiu ca au un pret exagerat de mare la piese, dar el nu mi-a placut niciodata! Kia cee`d parca a fost cea mai vanduta in europa sau Romania nu mai stiu, parca in europa! Apropo kia e hyundai! Dar cu toate acestea as alege Opel ca piesele se gasesc in toata tara.Si opel-ul a avut vanzari mai mari in Romania decat VW!

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Opel Astra H e o masina fiabila, ieftin de intretinut si piese de schimb.

| emoboy a răspuns:

Am uitat.Toate au 16v dar asta depinde de anul de fabricatie.Mai nou se foloseste 16v dar asta mai conteaza si de capacitate!

| RMihai a răspuns:

As merge pe ford focus sau opel nu ca celalalte nu sunt bune da nu sunt asa fiabile(consum, rezistenta fata de ce am ales eu), toate au 16valve mai ales daca sunt mai noi, mai ales daca sunt pe benzina nu prea are ce sa se strice la ele la cele pe motorina este diferenta mai mare

| ghibaflo a răspuns:

Dintre toate astea cel mai bun ii VW

| pwp a răspuns:

Cred ca Ford Focus(nu prea ma pricep la masini...)

| m4them4tic a răspuns:

Focus

| AstaMicu a răspuns:

Opel!

100% fan opel!