| Num3Ascuns a întrebat:

Ce autoutilitara imi sugerati as vrea una la fel ca Peugeot Partner, dar sa fie:
-usor manevrabila
-sa fie diesel
-sa consume putin
-sa coste putin
-sa fie si luxoasa
As vrea atunci cand raspundeti sa imi spuneti:
-cat costa
-cat consuma
-si cati litri are rezervorul?

Răspuns Câştigător
| ByLoREDaN a răspuns:

Preturile la Caddy pleaca de la 11000+TVA, insa orice dotare suplimentara costa, varianta de baza neavand in dotare nici macar casetofon. Consumul mixt este intre 6 si 8. 4, in functie de motorizare, iar rezervorul are 60l.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca vrei sa fie si utilitara si luxoasa, nu ai alta varianta decat Mercedes Vito.
Costa de la 18000+TVA in sus (desi poti gasi masini de stoc mai ieftine), in functie de motorizare si dotari, consum mixt intre 9 si 11. 9 l/100 km, in functie de motorizare si are rezervor de 75l + 9l rezerva.

Daca vrei neaparat sa arate ca un Partner, dar ceva mai pretentios, cred ca varianta optima este VW Caddy.

regis
| regis a răspuns:

@ByLoREDaN - probabil CV inseamna cai putere.

| ByLoREDaN a răspuns:

Volkswagen Caddy Life fabricata pe aceeasi platforama a Touran-ului si a Golf-ului 5... Deci usor manevrabila stabilitate buna pentru categoria sa, nu o consider luxoasa dar facuta cu materiale de buna calitate si bine ansamblate. Cu siguranta are interiorul cel mai frumos dintre alte masini din categoria ei.
Motor 1. 9 TDI (105 CV consum combinat 16, 4km/litru)
Motor 2. 0 TDI (140 CV consum combinat 15, 6km/litru)
Prez de la 18. 000 €
Rezervor de 60 litri

| Num3Ascuns explică:

@regis cat costa VW caddy?

| gabba a răspuns:

Ar fi mai multe variante, de ex. opel combo, fiat doble, renault kango sau citroen berlingo. Acu depinde ce preferinte ai tu. Sper sa-ti fi fost de ajutor. sa alegi o masina cu ABS