| Costin1996 a întrebat:

Ce cablu imi trebuie ca sa conectez laptop-ul la casetofonul masinii?

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Al meu are mufă auxiliară de intrare, adică o mufă pe fața casetofonul exact ca cea pentru căști.
Dacă ai acea mufă, cu cablul ăsta rezolvi problema și poți conecta laptop, GPS, telefon, MP3 Player, orice are mufă jack 3.5mm.
http://www.emag.ro/......E6J77BBBM/

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu ai cum sa conectezi laptopul la casetofonul auto!

| relian a răspuns:

Ba ai cum sa il conectezi daca casetofonul tau de la masina are mufa IN.Nu te lua dupa unu altu.Zic daca are mufa in fata la casetofon il poti conecta iar daca nu are mufa in fata te legi in spatele casetofonului e firele de In daca are asa ceva in spate casetofonul. Daca are in spate mufa sau fiere de intrare atunci legi de acolo ceva fir si il adduce in fata la picioare la pasager sau in torpedo. Daca casetofonul n-are nici in fata nici la spate posibilitatea de intrare atunci cumperi un transmitter radio si ai rezolvat problema.Cred c a stii despre ce vorbesc.Acea chestier ce o pui la bricheta si in ea te conectezi cu cablu de la iphone de la un alt telefon sau de la calculator. Apoi deschizi radio pe o frecvenbta setezi acel transmitter pe acea frecventa si asculti ce zice calculatorul in loc de radio.Dar se aude la radio masinii.Scuze ca am dat detalii, este in caz ca nu stii ce este ala.Il poti cumpara de la electrice la la electronice acel tyransmiter radio.Referitor la ce cablu iti trebuie, depinde ce mufa ai la casetofon.In general este jack la ambele capete.In caz ca cumperi tyransmiter radio la fel cablu jack la ambele capete ale cablului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce casetofon?