| dixanu01 a întrebat:

Ce consum are un golf 4 kombi benzina cu motor de 1.6 16 valve?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De benzina, sau ulei? laughing
E un motor relativ reusit, consumul de benzina e mic, dar fiabilitatea nu e deloc surprinzatoare, cele care ajung in Romania trecute de 300. 000km nu mai au forta in ele, mananca ulei, n-ai cu ce face o depasire...
Oricum, e genul de motor care consuma sub 6% extraurban. Nu e in nici un caz papacios, doar ca nu prea se poate compara cu alte 1.6 16v, fiind un puturos.

| OldSoul a răspuns:

Consumul de combustibil - urban 10.9 l./100 km.
Consumul de combustibil - extra-urban 6.5 l./100 km.

| MariusF23 a răspuns:

Undeva pe la 9-10 la suta